Ваша корзина пуста!
Орхідея потребує сонця і тепла, але немає сумнівів, що літня спека, у кімнатних умовах, створює багато проблем. У цій статті ми розповімо про проблеми з орхідеями, які виникають у літку. Покажемо фото-приклади різних захворювань на листочках орхідеї. Та розкажемо як розрізнити набряки, бактеріальну інфекцію, та наслідки ураження листя орхідеї сонцем.
ЗМІСТ
Перегрів
Літом, в наслідок перегріву, на листі орхідеї можуть з’явитися різноманітні плями різного кольору – чорні, коричневі, водянисті, сухі і навіть білі. Всі ці плями зумовлені саме перегрівом, щоб вилікувати орхідею потрібно точно поставити діагноз, тому давайте розберемося, що ж може статися з орхідеєю саме улітку.
Перегрів орхідей – це стан, який немає якихось специфічних ознак і може визначатися лише суб'єктивно або за наслідками. Як відомо, нормальна температура здорової людини – близько 36,6 градусів, коли температура тіла підвищується, ми відчуваємо себе не дуже добре, так само почувають себе і рослини. Тому важливо вчасно помітити перегрів. Відчути його можна доторком, якщо доторкнулися до листочків чи інших частин орхідеї і відчути тепло – перегрів рослини можливий. У такому випадку краще змінити умови утримання рослин, тому що перегрів може бути не видимим і з наслідками.
Навіть якщо ви не бачите явних проявів перегріву, він може впливати на процеси росту і розвитку орхідеї, а також на її імунітет. Орхідея, яка зазнала незначного перегріву, деякий час може не рости, а тим паче не квітнути. Потрібно по можливості створити оптимальні умови і дати час рослині для відновлення. Тобто має пройти кілька тижнів, а то й місяців, поки піде в ріст новий корінчик, а потім і листок.
Видимі причини перегріву:
Опіки
Одним з наслідками перегріву – є опіки. Листя при цьому може мати сліди різного кольору.
Сірі або білі сухі плями на листі орхідеї
Чорні сухі плями на листі орхідеї
Детально про опіки читайте в нашій статті.
Набряки на листі орхідеї улітку
Так, так – набряки, які можуть бути не тільки низькою але і високою температурою. Набряк на листі орхідеї – це ніщо інше, як опік і некроз тканин, зумовлений високою температурою внутрішньої рідини. Він проявляється в тих місцях, де цієї рідини найбільше – коріння, нижне листя, або ніжні молоді листочки. Для розвитку набряків має значення як температура навколишнього середовища, так і кількість вологи у тканинах самої орхідеї. Тобто м’ясисте листя може бути травмоване набряками частіше, ніж тонке листя іншого сорту. Тому поради щодо обмеження поливу та зниження вологості середовища існування актуальні також для профілактики набряків.
Набряки мають вигляд світлих водянистих плям неправильної форми у вищевказаних місцях. Іноді є кілька невеликих випуклих плям, іноді одна-дві великі, біля центральної жилки. Плями виникають раптово і через деякий час перестають збільшуватися, детально про набряки. Схожий вигляд мають також бактеріальні інфекції орхідей, але у цьому випадку плями постійно ростуть, поки рослина не загине. Часто трапляється так, що у орхідеї з набряками розвивається також і бактеріальна інфекція, яка швидко прогресує. Розрізнити ці стани між собою дуже важко. Максимальний шанс на життя орхідея має лише у першому випадку (при набряках), та й то лише якщо температура навколишнього середовища нормалізується та кількість вологи тривалий час буде мінімальною. В такому разі волога у набрякших, відмерлих тканин випаровується, плями підсихають і через деякий час стан листя стабілізується і ріст орхідеї відновлюється.
Але сухі місця і пошкодження на листі, при великому уражені листової пластини, може залишаться назавжди.
Що означає «орхідея зварилася?»
Але є таке поняття як "варена орхідея" або ще часто кажуть «орхідея зварилася». Це може статися при транспортуванні рослини у спекотні дні у тісній коробці, без доступу повітря, а також, якщо для пакування орхідей використовують будь-яку плівку і целофан – що недопустимо у спекотні дні. Простими словами рослина просто задихається у малій, темній ємності з підвищеною температурою. При цьому всі уражені тканини на листі світло-зелено-коричневого кольору, водянисті, від дотику на листочку утворюється ямка, а при пошкодженні такого листку з нього витікає не прозора рідина. Такий стан дуже схожий на переохолодженя, Допомогти орхідеї, яка зварилася дуже часто вже неможливо, тому що рослина має не лише пошкоджене листя а і уражена інфекцією.
Бактеріальні інфекції
Також перегрів може проявитися у вигляді жахливих плям. Як не сумно це писати, але основною проблемою орхідей, які зазнали значного перегріву, є порушення імунітету і як наслідок блискавичні інфекційні захворювання. Їх збудники знаходяться у довколишньому середовищі, які й чекають моменту, коли рослина буде ослаблена зовнішніми чинниками і не зможе протистояти хворобі. Найчастіше це чорна гниль і бактеріальна гниль. Докладно дізнатися про ці захворювання і як їх лікувати можна в наших статтях про чорну гниль на орхідеях.
І про ураження орхідей бактеріальною інфекцією.
Як допомогти орхідеям літом?
Ефективно боротися з інфекційними захворюваннями орхідей можливо лише при оптимізації умов існування. Тому що при високій температурі повітря це надзвичайно важко. Як саме допомогти орхідеям літом не захворіти – читайте рекомендації в нашій статті – маємо надію, що інформація буде корисною для вас.