Методи посадки орхідей

Posted byDasha18.08.20200 Comment(s)Догляд,Корисно знати,

Які найкращі та незвичайні методи посадки існують? Як вибрати кращий горщик, який горщик погано підходить для посадки орхідей? Який горщик обрати: прозорий, пластиковий, керамічний, глиняний або скло? Який горщик краще пластиковий або скляний? Як посадити орхідею в закриту систему, як доглядати? Якого розміру вибрати горщик? Як визначити, що орхідеї люблять? На ці та багато інших питань ми відповіли в нашій статті.

 

ЗМІСТ:

 1. Які методи посадки орхідей існують?
 2. Як посадити орхідею на блок?
 3. Як вибрати горщик для орхідеї?
 4. Як посадити орхідею в закриту систему?
 5. Як вирощувати орхідеї в воді?

 

 

 

Які методи посадки орхідей існують?

 

Перед тим як обрати метод посадки ви повинні ознайомитись з особливостями вирощування виду вашої орхідеї і наблизити домашні умови до природнiх. Для кожного виду орхідей необхідні різні умови: деяким видам обов'язково потрібно більше вологи, комусь більше світла  і т.д. 
Існують різні методи посадки, але в цій статті ми виділимо чотири основні:

 1. Посадка орхідеї на блок.
 2. Посадка орхідеї в горщик.
 3. Посадка орхідеї в закриту систему.
 4. Вирощування орхідеї в воді.

 

Орхидеи на блоке

 

 

 

Як посадити орхідею на блок?

 

Це сама наближена до природних умов посадка, використовуючи таку посадку орхідея буде рости та як ростеу природі, а саме звисаючи з опори. Вибираючи посадку на блок ви повинні пам'ятати, що вологість в приміщенні повинна бути підвищена, не менше 60%, щоб орхідея на блоці не пересихала і отримувала вологу з повітря.
Матеріал для посадки на блок повинен бути міцним і довговічним і не піддаватися до гниття. Найкращим матеріалом для висадки орхідеї на блок є кора коркового дуба, але так як це дерево не росте в Україні, можна користуватися корою білої акації або використовувати виноградну лозу.
Не страшно, якщо блок буде мати нерівну поверхню – це допоможе краще зафіксуватися коренями, а з часом обплести блок і почати самостійно триматися. Для посадки можна використовувати будь-який за розміром блок, головне, щоб при зростанні і розвитку рослина могла добре закріпитися і тримати свої довгі коренi на опорі. Потрібно вибирати блок так, щоб орхідея могла рости на ньому кілька років і завчасно не перерости його.
Що робити з орхідеєю при посадці на блок? Все дуже просто, потрібно:

 • обрати блок;
 • підготувати його - обдати окропом;
 • приробити крючок або будь підвісне кріплення, щоб, в майбутньому, можна було повісити орхідею, наприклад, на стіну або інший горщик;
 • покласти на блок трохи моху;
 • закріпити мох (як правило використовують нитку або ліску);
 • згрупувати коріння і покласти їх на мох;
 • укрити коріння зверху - покласти на коріння трохи моху;
 • зафіксувати рослину на блоці, надійно закріпити щоб орхідея не бовталася;
 • зволожувати і чекати зростання нових коренів, і звичайно ж цвітіння.

 

Орхидея на блоке

 

 

Яка перевага цього методу посадки?

З плюсів можемо виділити те, що коріння дуже добре провітрюються, для посадки вам потрібна тільки рослина і блок та трохи моху. Така посадка виключає використання грунту або покупку горщиків . А також при такій посадці ви можете уникнути частих пересадок, і, звичайно ж, ви перестанете хвилюватися про стан коренів, так як вони будуть завжди у вас на вигляду.
З мінусів те, що орхідея може швидко пересихати і вимагати додаткового догляду у вигляді обприскувань кілька разів в день. Також для такого методу посадки підійдуть міні та міді орхідеї, коренева система яких не так сильно розвинена, як у стандартів. Тому що якщо висадити великі орхідеї на блок, їх потужна коренева система буде сильно розвиватися, а коріння при такій посадці можуть травмуватися.
Підвісна посадка на блок підійде для наступних видів орхідей:

 

Також існує посадка, коли блок стоїть в горщику. Орхідея починає рости на блоці і запускає своє коріння в горщик.

 

Орхидеи на блоке

 

 

В Азії дуже популярно вирощувати орхідеї на каменях, використовуючи їх замicть блокiв.

 

Выращивание орхидей на камнях

 

 

Також дуже зручно використовувати ось такі сітки з мхом, мох тримає довше вологу і орхідея не пересихає, детальнiше про вирощування орхiдей у моху.

 

Подвесной блок для орхидеи со мхом

 

 

 

Як вибрати горщик для орхідеї?

 

Посадка в горщик – це найпопулярніший метод посадки.Такий метод можна використовувати майже для всіх видів орхідей.
Чому більшість людей вирощують орхідеї цим методом? Тому бо він більш зручний, ніж посадка на блок, тому що орхідею не потрібно часто поливати, великі коріння не ростуть по всьому підвіконню, а акуратно зібрані в одному місці (в горщику). Але перед пересадкою потрібно серйозно підійти до вибору горщика. Щоб правильно обрати горщик і його розміри оцінiть:

 1. Вік орхідеї – доросла чи ця рослина або підліток, який буде стрімко нарощувати коріння. Подумайте через скільки рослина при нормальному зростанні переросте горщик і на якому етапі ви будете готові її пересадити. Горщик краще обирати на кілька років, щоб не травмувати частими пересадками орхідею, особливо королівську,  яка має великий розмір і так стрімко росте.
 2. Розмір (величина) кореневої системи орхідеї. Горщик вибирайте саме під коріння орхідеї, не варто садити в занадто маленький горщик рослину, їй не повинно бути тісно, або навпаки у великий горщик, в якому коріння будуть занадто повільно просихати, що може викликати загнивання коренів. Діаметр горщика повинен відповідати розмірам коренів, і бути на 2 пальці більше з усіх боків рослини.
 3. В яких умовах ви будете вирощувати орхідею. Якщо на горщик буде потрапляти сонце –  коріння не має отримати опік або ж навпаки швидко пересихати, як, наприклад, в глиняних горщиках.

 

Размер орхидей

 

 

Після того як ви зробили оцінку орхідеї і зовнішнього середовища, можна визначитися з горщиком і приступати до вибору способу посадки и самiй посадці. Як пересаджувати орхідею

Квіткові горщики (вазони) можна розділити по типу:

 • для постійного вирощування – як правило підходять пластмасові, прозорі горщики з дренажними дірочками або ж без отворів. Але спеціальні отвори в дні горщику, можна зробити своїми руками;
 • для транспортування – так звані тимчасові горщики. Контейнер – м'яка пластикова ємність з одним дренажним отвором знизу горщику. Такі горщики зручно використовувати для розведення розсади в домашніх умовах, а також постачальники з Азiї відправляють нам рослини саме в них. Тому після отримання орхідеї в транспортувальному горщику, радимо пересадити рослину. Детальніше про пересадку і адаптацію орхідей після покупки;
 • для поливу – кашпо, які не мають отворів (дірочок) на дні. У таких горщиках зручно поливати (замочувати) орхідею. Рослину не потрібно постійно пересувати або ж переносити, досить тільки налити воду на деякий час і не забути злити її з кашпо. Також можна використовувати підвісні або підлогові кашпо – ці кашпо зручні, економлять багато місця і звичайно надають більш естетичний вигляд прозорому горщику, можуть красиво доповнити ваш дизайн;
 • також існують розумні горщики з автополивом, які забезпечують рослину тим обсягом води, який їй потрібен (поки що ми ще не користувалися такими, тому рекомендувати не будемо). 

 

По виду:

 • пластикові горщики для орхідей;
 • глиняні горщики для орхідей – не рекомендуємо, так як в літній період дуже швидко пересихають, а в зимовий – занадто повільно;
 • керамічні горщики для орхідей – не рекомендуємо новачкам, так як не видно кореневу систему орхідеї, може бути складно з поливом, детальнiше;
 • скляні горщики для орхідей – рекомендуємо використовувати як кашпо (декоративний елемент).

 

горщики для орхiдей

 

 

За кольором:

 • прозорi – ідеальний вибір, можна проглядати коріння і регулювати правильний полив;
 • білі;
 • чорні – можуть нагріватися влітку і відповідно коріння може швидко пересихати;
 • різнокольорові.

 

За формою, можна використовувати будь-яку форму, яка вам подобається:

 • квадратні горщики для орхідей;
 • круглі горщики для орхідей;
 • подвійні горщики (миски) – для посадки декількох рослин і створення композиції.

 

При такому методі посадки допустимо використання скляних, прозорих ємкостей різних форм (підійде і квадратний, і циліндричний, і овальний горщик по матеріалу пластик або скляний). Але більш звичним буде використання пластикових круглих горщиків.

Важливо пам'ятати, що обов'язково ємність горщика повинна бути з отворами різного розміру (з маленькими або великими). Якщо дренажних отворів немає, їх потрібно обов'язково зробити своїми руками, вони дуже важливі для циркуляції повітря. Для проколювання дірок в пластиковому горщику можна використовувати розпечене шило або цвях.
Посадка в горщик найпопулярніша для вирощування фаленопсисiв. Також ванди і онцидіуми дуже добре ростуть в горщиках.

 

Горшки орхидей

 

 

Деякі замість горщиків використовують різні підручні предмети, виглядає дуже оригінально.

 

Орхидея в раковине

 

 

 

Як посадити орхідею в закриту систему?

 

Ще досить молодий метод, але стає популярним серед багатьох колекціонерів. Посадка в закриту систему відрізняється від посадки в горщик тим, що:

 1. У горщику не потрібні дренажні дірки, посадка відбувається в декоративні красиві кашпо.
 2. Використовуються різні складові субстрату.

 

Для вирощування в закритiй системi необхідна особлива флора:

 • ¼ кашпо (можна використовувати пластмасове, скляне) або горщик засипають товстим шаром продезінфікованого керамзиту.
 • Зверху керамзиту розкладаємо шар вологого моху сфагнуму 5 мм.
 • Залишок простору заповнюється корою з додаванням деревного вугілля великої фракції, велика фракція використовується щоб підвищити проникнення повітря та зменшити шансизагнивання кореневої в закритому просторі. Якщо в вас спеціальний субстрат, його можна використовувати вологим або ж залити все водою в горщику, обов'язково дати усім елементам набратися вологи.
 • Якщо субстрат був залитий водою у горщику – вода зливається і можна приступити до посадки орхідеї.
 • Зверху можна покласти шар вологого моху сфагнуму.

 

Увага! Дуже важливо не поглиблювати рослину і залишити простір в області шийки орхідеї, щоб уникнути загнивання.

 

Орхидеи в закрытой системе

 

 

 

Як вирощувати орхідеї в воді?

 

Вирощування орхідеї в воді зустрічається рідко. Переходити на такий спосiб слід поступово:

 1. Спочатку треба вийняти квіти з субстрату і руками видалити весь грунт (залишки) з кореневої системи.
 2. Потім коріння рослини занурюють на третину у воду на два дні, пiсля чого дістають з води і просушують кореневу систему протягом одного дня.
 3. Через тиждень, час занурення в воді збільшують до п'яти днів і так само залишають один день на просушку.
 4. По мірі звикання орхідею залишають у воді, з додаванням добрива, на постійній основі, не забуваючи раз на тиждень промивати коріння, горщик і міняти воду. Час просушування орхідеї необхідно регулювати самостійно, опираючись на зовнішній вигляд коренів.

 

Орхидеи в воде

 

 

Якщо з'явиться білий наліт або цвіль, коріння слід промити, добре просушити і обробити фунгіцидом. А ось при появі зелених водоростей на коренях не варто турбуватися, вони тільки покращують повітрообмін.

 

Выращивание орхидей в воде

 

 

Існують різні методи посадки, ви можете обрати відповідний проаналізувавши вид, сорт орхідеї, її розмір та ваші умови утримання. Тільки проаналізувавши всю інформацію, ви підберете оптимальну посадку і зможете забезпечити належний догляд для вашої орхідеї. Зрозуміти чи підходить цей метод дуже просто – зверніть увагу на коріння. Якщо корінь почав рости і виглядає здоровим – це означає що орхідей цi все подобається.

 

Орхидеи на стене

 

 

Сподіваємося, що стаття була корисною для вас! 
Залишайте свої питання або досвід в коментарях. А якщо хочете придбати орхідеї і експериментувати з посадкою – оформлюйте замовлення на нашому сайті, в наявності величезний вибір рослин та аксесуарів.

Залишити коментар