Ваш кошик порожній!
Дуже корисні та вичерпні статті???? при пошуку інформації щодо догляду за орхідеями - лише до вас
Яку воду любить фаленопсис, яка вода краще підходить для поливу? Навіщо підіймати горщики перед поливом? Як підготувати рослину до поливу? Яким методом визначити, що орхідея вже суха? З якою періодичністю поливати? Обприскування за та проти? Чи можна поливати орхідеї кип'яченою водою? Який час вибрати для поливу? Який спосіб поливу найкращий? Як треба поливати, знизу або зверху? Чи можна замочувати орхідеї на ніч? Чи потрібно поливати орхідеї в період спокою? Детально відповімо на кожне питання та надамо покрокові інструкції як поїти орхідею.
Правильний полив кімнатних орхідей – це запорука зростання, здоров'я та рясного цвітіння в домашніх умовах. У цій статті ми допоможемо розібратися в тонкощах процесу поливу, після чого ви зможете вибрати зручний спосіб та режим поливу вашої колекції.
ЗМІСТ
Коли слід полити орхідею?
Перш ніж обрати спосіб поливу рекомендуємо докладніше дізнатися про функції та будову коренів орхідей.
Не можна надати чіткі рекомендації, за допомогою яким можна будет поливати орхідеї за розкладом – щотижня або ж кожні 10 днів, тому що потреба рослини у воді залежить від багатьох чинникiв, наведемо кілька прикладів.
Внутрішні чинники:
Зовнішні чинники:
Ми не можемо вирахувати ідеальну формулу кратності поливу, але по корінню можна з легкістю визначити, що орхідею вже потрібно полити.
За якими ознаками зрозуміти, що субстрат просох?
Є кілька методів перевірки:
Якщо у вас залишилися сумніви поливати орхідею чи ні – краще відкласти полив, тому що надмірне зволоження може завдати більше шкоди, ніж пересушування. Та якщо ви точно визначили, що орхідею слід полити – можна приступати до вибору способу поливу.
Яку воду використовувати для поливу?
В ідеалі вода повинна бути м'якою, теплою та знесоленою, рН не вище 7. Щоб зменшити жорсткість водопровідної води, бажано їївідстоювати, фільтрувати або прокип'ятити. Після кип'ятіння значна частина хлору випарується, а показник жорсткості буде нижче майже в двоє. Перед поливом воду необхідно повністю остудити до кімнатної температури. Щодо гарячого душу, температурою 30 °C-45 °C, який вимиває солі з субстрату, у нас є сумніви… Гаряча вода може більше нашкодити, ніж принести користь. Це стосується й використання дощової води, з нашою екологією краще використовувати воду з крана. Якщо у вас немає можливості фільтрувати або відстоювати воду, можна використовувати воду з-під крана, але в такому випадку субстрат буде засолюватися швидше, важливо відстежувати це та вчасно проводити пересадку. Детально про пересадку орхідей.
Способи поливу орхідеї
Найпопулярніші способи поливу для орхідей якіростуть в горщиках:
Нижче ми докладно розповімо про кожен спосіб. Але хочемо звернути увагу, що не усі способи підходять для поливу орхідей, які посаджені в мох. Справа в тому, що мох може увібрати дійсно велику кількість води. Наприклад, стандартний горщик 2,5 дюйма містить 30 грам моху та може увібрати більше 500 мл води. Уявіть, як довго буде просихати орхідея після такого рясного поливу. Якщо ви не плануєте їхати у відпустку або відрядження на місяць, для поливу орхідей у мсі, (та особливо в холодний період), варто використати тільки один із двох способів – пролив або полив через піддон. Детально про вирощування орхідей у мосі.
Також для того, щоб орхідея росла й цвіла при будь-якому способі поливу, не забувайте підживлювати орхідеї, докладно про добриво.
Пролив
Спосіб підходить для тих, хто майже кожен день може приділяти час кожної орхідейці.
Горщик тримаємо рукою в повітрі над будь-якою ємністю, туди буде стікати вода. Зверху на субстрат ллємо воду, яка вільно витікає через дренажні отвори знизу горщика. Коли вся вода витекла, горщик можна поставити туди, де він знаходився. Таким чином можна поливати орхідеї водою з пiд крану. Але в багатьох місцевостях водопровідна вода дуже жорстка та не підходить для поливу орхідей.
Такий полив підходить для будь-якої пори року. Але зверніть увагу, що влітку, коли спекотно та багато світла, полив цим способом потрібно проводити ледве не кожен день, тому якщо у вас немає часу – краще пробувати інші способи.
Полив зануренням
Спосіб занурення підходить для тих, у кого багато вільної тари або часу, тому що кожну орхідею слід замочувати окремо.
Горщик з орхідеєю ставимо в ємність (відерце або щось інше) відповідного розміру (висоту підбирайте по висоті горщика) та наливаємо зверху воду до країв горщика. Коріння та субстрат повністю зануряться в воду. Зверніть увагу, що цей спосіб підходить тільки для вкорінених орхідей, якщо рослина недавно пересаджена – не наливайте занадто багато води, тому що кора у горщику підійметься та спливе.
У такому положенні можна залишити орхідею на 10-20 хвилин, щоб субстрат та коріння наситилися водою. Потім горщик з орхідеєю виймаємо та чекаємо, поки стече вода й ставимо на місце.
Полив орхідеї в душі
Орхідею ставимо в ванну, включаємо теплий душ та поливаємо зверху. При такому способі листя очищаються від пилу, коріння та субстрат насичуються водою. Та все б добре, але є кілька моментів, які варто враховувати:
• якщо водопровідна вода жорстка, після такого поливу можуть залишитися білі сліди солей на листі, докладно про розводи ми розповімо в нашій наступній статті;
• частий душ жорсткою водою може спричинити судинний опік, внаслідок накопичення солей в субстраті, що погано позначиться на ваших орхідеї;
• після душу залишки води можуть накопичуватися в пазухах та точці зросту, що може призвести до гниття, особливо в холодний період. У теплу пору вода випаровується протягом години.
Гнотовий спосіб поливу
Цей спосіб можна викорстовувати якщо орхідеї посаженні у подвійний горщик з тасьмою, простягнутою з горщика у зовнішнє кашпо. На дно кашпо наливаємо воду, тасьма постійно залишається вологою та зволожує субстрат в горщику. Таким чином субстрат постійно залишається вологим. Такий полив підходить тільки для літніх днів, як вимушений захід при тривалому від'їзді.
Полив у піддон
Максимально швидкий спосіб та підходить для хорошого зволоження субстрату.
Воду наливаємо у піддон, в якому стоїть горщик з орхідеєю. Можна наливати й в горщик, але в цьому випадку складно вгадати потрібний обсяг рідини, тому що вода швидко витікає через дренажні отвори та повністю заповнює ємність, часто виливаючись за краї. Воду з піддону не виливати, через деякий час коріння її повністю вбере. Процес вбирання може зайняти тривалий час, деякі колекціонери залишають орхідеї у воді навіть на всю ніч. Якщо пройшло достатньо часу (більше 3-х годин), а вода залишилась, залишки потрібно злити. Дуже важливо не залишати рослини у холодній воді в зимовий період, євисокий ризик переохолодження. Також для орхідей у моху рекомендуємо наливати невелику кількість води, щоб занадто не відбувалося перезволоження.
Якщо ви будете користуватися цим способом та поливати декілька орхідей в одній ємкості, потрібно мати на увазі – зараження багатьма хворобами відбувається саме через воду, детальнiше про хвороби орхідей.
Усі ці способи поливу взаємозамінні, їх можна чергувати та обирати в залежності від пори року.
Також варто звернути увагу:
Сподіваємося, що ця стаття була цікавою та корисною і тепер ви з легкістю знайдете свій зручний спосіб, а коренева система обов'язково віддячить вам рясними та сильними корінцями.
Будемо вдячні за репост, відгуки та доповнення в коментарях.
Якщо у вас залишилися питання — будь ласка, запитуйте в нашій групі у Facebook.