Адаптація орхідей

Posted byDasha31.01.20184 Comment(s)Догляд,
Я отримала орхідею, що мені робити далі? Яке місце для утримання вибрати, куди поставити? Якщо купити уцінені орхідеї, як їх адаптувати в будинку? Яке місце підійде для підлітків? Купила орхідею, яка засохла, як врятувати? Коли я можу її пересадити? Який горщик і яку кору вибрати? Через скільки днів потрібно поливати? Коли обробляти від шкідників? Чому в'яне або вже зів'яли, опали бутони, що робити? Як доглядати за орхідеєю в перші дні після покупки? Як забезпечити правильний догляд для уцінених орхідей? Вам потрібна інша порада?
У цій статті ми розкриємо покрокове керівництво по адаптації. Наша покрокова інструкція дасть вам відповідь на ці питання і допоможе в адаптації ваших нових придбань.
 


ЗМІСТ

  1. Що таке адаптація?
  2. Що потрібно знати до покупки орхідеї?
  3. Що потрібно зробити для швидкої адаптації?
  4. Як дізнатися, що адаптація пройшла успішно?
  5. Що робити після адаптації?
 

Що таке адаптація?


Адаптація орхідей - пристосування орхідеї до умов зовнішнього середовища.
Нові рослини потребують особливої уваги. Важливо зрозуміти, що з різними орхідеями є свої особливості, але інструкція для адаптації для всіх орхідей одна і без різниці це біла орхідея, яку ви купили в сусідньому магазині або колекційний екземпляр, який ви замовили з Азії або Європи.

  • В квітковому магазині, в теплиці і в квартирі орхідея росте абсолютно в різних умовах. Після покупки рослина потрапляє в новий будинок, де нове середовище проживання, до якої орхідеї потрібно звикнути.
  • При будь-якому транспортуванні орхідеї переживають стрес, на фоні якого можуть виникнути різні проблеми.
Це стосується всіх видів орхідей. Деякі види можуть бути більш витривалішими, але в цілому для будь-якої рослини, як і для людини переїзд - це стрес і звикання до нового місця.
 
 


Що потрібно знати до покупки?


Як то кажуть «попереджений - значить озброєний», до покупки або замовлення орхідеї постарайтеся зібрати про неї максимум інформації.

 


Який прийнятний розмір повинна мати орхідея.


Чим менше розмір рослини, тим складніше йому буде адаптуватися, але це не стосується підліткiв.

 

Адаптация каттлей

 

 

Підготувати місце для розміщення.


Важливо розуміти якого розміру буде рослина - міні або міді, можливо дуже великий екземпляр, для якого знадобиться додаткове підвіконня.

 

Выбор подходящего места для орхидеи

 

 

З квітучою орхідеєю іноді можуть виникнути ускладнення.


Якщо ви купуєте квітучий екземпляр або орхідею з квітконосом - бутони або квіти можуть обпасти або швидко пов'янути, квітка або квітконос (стрілка) може засохнути або призупинити своє зростання й розвиток. У квітучої рослини більше сил витрачається на квітконос, ніж на зростання, коли орхідея цвіте вона більш схильна до стресу, тому квітучу орхідею потрібно адаптувати обов'язково. Але навіть якщо орхідея скинула квіти або дуже швидко відцвіла, рослина може доростити бутони на старому квітконосі або відновити зростання квітконоса після адаптації. Детальніше про Проблеми з квітконосом.

 

Цветоносы фаленопсисов

 

 

Вивчіть як повинна виглядати здорова орхідея і як забезпечити їй потрібний догляд.


Важливо розуміти в який період ви купуєте орхідею, в період зростання або спокою. Від цього фактора залежить зовнішній вигляд орхідеї.


Каттлея (Cattleya), онцидіумні: камбрія і мільтонія (Oncidium і Miltonia), дендробіуми (Dendrobium) повинні мати не менше 2-х бульб.
У період зростання у орхідей повинні бути активні бруньки або рости різного розміру. Якщо бульби налиті - це означає, що у рослини хороша коренева система, яка забезпечує достатнє живлення. Навіть якщо рослина має зморщені бульби, вони можуть налитися після поливу або ж вже тільки після отримання додаткового живлення від коренів нового росту.
У період спокою ця група видів можуть мати зморщені бульби і відмираючі коріння, це нормально. Орхідея може відновити сили від нового роста. Детальніше про догляд за каттлеєю та догляд за онцидіумом.

 

Налитые бульбы онцидиумных
 
 
Фаленопсиси (Phalaenopsis) простіше, як і ванди (Vanda) вони не мають періоду спокою. Ці види ростуть круглий рік. Потрібно звернути увагу на точку росту, коріння і листя, а також перевірити пазухи рослини. Детальнiше про Догляд за фаленопсисами.
 
Здоровый вид молодой орхидеи ванды
 
 
Пафіопеділум може мати тільки одну розетку. Велика удача отримати рослину з 2-3 ма розетками. Зверніть увагу на розетку, визначити нова вона чи стара, а також оглянути листя. Оглянути коріння пафіпеділума складніше ніж фаленопсиса, вони мають іншу структуру і колір. За нашими спостереженнями, пафіпеділум можуть мати лише кілька коренів для нормального функціонування. Детальнiше про Догляд за туфельками.
 
Здоровый вид орхидеи пафипедилума
 
 
Катасетуми (Catasetum). Вид цієї орхідеї дуже сильно відрізняється в період зростання і в період спокою. У період зростання у рослини є листя, в період спокою їх немає, як і активних коренів. Живлення орхідея отримує тільки з бульби, а в майбутньому тільки від нового росту. Тому вас не повинен лякати той факт, що ви можете отримати рослину з голою кореневою або ж навіть без коренів і листя. Детальнiше про Догляд за катасетумами.
Також зверніть увагу, що у дендробіума нобілє (Dendrobium nobile) та у інших дендробіумів можуть опадати листя в період спокою. Тому ви можете отримати орхідею без листя і не переживати, що вона має інший вигляд, який відрізняється від картинки в інтернеті. Детальнiше про Догляд за за дендробiумом.
 
Катазетумы во время периода покоя
 
 

Вивчіть як правильно доглядати за орхідеєю

 

В очікуванні замовлення або перед покупкою постарайтеся зібрати максимум інформації про умови утримання для якнайшвидшої адаптації орхідеї. Чим більше ваші умови вирощування підходять цьому виду, тим легше і швидше рослина приживеться і піде в зростання.

 

 

 

Що потрібно зробити для швидкої адаптації?


У період адаптації ми використовуємо цю покрокову інструкцію. Вона підійде для новачків або досвідчених колекціонерів.


1. Карантин


З метою безпеки вашої колекції всі нові орхідеї краще потримати деякий час окремо, уважно спостерігаючи за ними. Тим самим ви убезпечите домашні орхідеї від комах і шкідників, а також інших хвороб.

 

 

 

2. Первинний огляд


Уважно огляньте орхідею на наявність:

  • наявність комах та інших шкідників. Якщо ви виявили несподіваного гостя і визначили його - готуйтеся обробіть рослину інсектицидом.
  • наявність плям і пошкоджень. Якщо на рослині присутні будь-які плями (сухі, мокрі, великі, маленькі) хвору орхідею не можна купати і оббризкувати або утримувати в умовах з високою вологістю. Рекомендуємо відразу замазати всі плями Максимом. Якщо пляма не вселяє довіри, занадто велике або збільшується - пляма краще вирізати або обрізати. Якщо плям немає - ми не обробляємо рослини Фундазолом або іншими фунгіцидами. Фунгіциди й їх різновиди та інші препарати ми обговоримо в одному з наступних постів блогу.
  • наявність здорових коренів і відповідного субстрату. Екстрена пересадка потрібна якщо ви бачите проблему з корінням, є проблема з субстратом, він має дивний запах або ви бачите цвіль або гниль.

Ми не рекомендуємо відразу ж приймати радикальні заходи. Дайте орхідеї час "перепочити" від стресів. Рекомендоване спостерігати за рослиною 2 тижні після того як рослина потрапила до вас.

 

 


3. Полив


Якщо рослина має в горщику конденсат - з поливом можна почекати, якщо субстрат сухий - полийте рослину, але зверніть увагу на пору, коли ви отримуєте орхідею.

  • в холодний період не можна поливати орхідею відразу ж після вулиці і розпакування! Дайте рослині адаптуватися до температури і зігрітися, щоб вона не отримала обмороження. Можна полити тільки на наступний день по краю горщика або в піддон водою кімнатної температури.
  • влітку всі отримані рослини необхідно розміщувати в добре провітрюваному місці, пам'ятайте, що рослина пережила кілька транспортувань в тісному коробці. Важливо враховувати особливості місця, де розташована рослина, щоб уникнути хвороб.

Не можна рясно поливати дуже суху рослину, це може призвести до втрати коренів і набрякам! Також бажано не поливати орхідею з душу, листя можна змити вологим тампоном. Детальніше про полив.

 

 


4. Добриво


Ми не рекомендуємо удобрювати орхідею раніше ніж через 2 тижні після отримання. Так як у нас немає інформації, коли останній раз орхідею удобрювали, а надмірне добриво і стимуляція цвітіння може викликати проблеми. Детальнiше про добрива.

 

Важливу роль для адаптації грають хороші умови: не повинно бути протягів, високої температури, холоду, прямих сонячних променів, застійного повітря.
Дуже важливо - тепло, розсіяне світло, невелика вологість і своєчасний полив. 

 

 

 

Як дізнатися, що адаптація пройшла успішно?


Перші руху зростання видно через тиждень, іноді через місяць чи півроку. Багато що залежить від умов і навіть сорту орхідеї - потрібно запастися терпінням. Поява нового листа, корінця - це ознаки позитивного результату.
Якщо через кілька тижнів стан рослини не погіршився - у орхідеї хороший тургор, немає жовтизни - орхідею можна пересадити, якщо це необхідно.

 

Здоровые корни орхидеи фаленопсиса

 
 

Що робити після адаптації?


Після адаптації ви можете:

  1. Пересадити орхідею.
  2. Обробити інсектицидами.
  3. Закінчити карантин.

 


Пересадка


Важливо дотримуватися простих правил:

  • пересаджувати краще навесні. Взимку період адаптації буде набагато більше, ніж навесні. Детальнiше про догляд в рiзнi пори року;
  • потрібно зберегти максимум коренів, навіть якщо вони вам здаються сухими і не робочими;
  • не потрібно вибирати великий горщик, детальнiше;
  • в жодному разі не можна садити орхідею в землю або інший грунт. Потрібно посадити орхідею в хорошу кору, яка має потрібну фракцію і добре пропускає повітря, детальнiше як обрати грунт для посадки;
  • якщо коріння достатньо і орхідея має хороший тургор, квітуча орхідея здорова - квітконос можна залишити. В іншому квітучим орхідеям краще обрізати чи вкоротити квітконос до сплячої бруньки, детальнiше. Але не поспішайте викидати квітконос, що робити із зрізаною стрілкою ми розповімо в цій статті, але запасіться терпінням, адже розмноження орхідей вимагає часу;
  • після пересадки орхідею обов'язково добре закріпити, щоб рослина не хиталося. Для цього можна використовувати палички фіксації або зробити дірки по краю горщика і протягнути м'яку проволоку або капронову мотузку, таким чином, закріплюючи рослину, як би на розтяжці.

 

 

Обробка інсектицидами


Ми рекомендуємо обробляти всі рослини навіть для профілактики від кліща і борошнистого червця, щоб не заразити домашніх улюблениць. Для обробки можна використовувати Санмайт, Актеллік або Актара (Актара підходить тільки для обробки від борошнистого червця). Багато препаратів ви можете купити в нашому магазині, доставка вся Україна.

 

 


Закінчення карантину

 

Якщо адаптація пройшла успішна, ви обробили орхідею – її можна перенести до домашніх рослин.

 

У цій темі прописані лише основні етапи дій при адаптації, але потрібно розуміти, що існують нюанси.
Якщо рослина прийшла зі слабкою кореневою або на фоні стресу вилізла якась болячка, пожовтіло листя, точка росту гине, вся орхідея гине або починає скидати листя - необхідно вживати додаткові заході, підбираються інші умови і застосовувати індивідуальні моменти, які потрібно враховувати при адаптації.


Бажаємо всім легкої адаптації і звичайно ж швидше порадуватися домашнім цвітінням!

 

Домашнее цветение Phal. Leigong и Dtps. Red Cat
 

Сподіваємося, що ця стаття була для вас цікавою та корисною.
Будемо вдячні за репост, відгуки та доповнення в коментарях.
Якщо у вас залишилися питання — будь ласка, задавайте в нашій групі у Facebook

4 Comment(s)

Яна:
26.10.2019, 17:27:10
Reply

Здравствуйте подарил мне муж орхидею в упаковке купил в магазине её там долго не поливали, растения я полила прорезав упаковку на две части подскажите корни не спаряться в упаковке?

Любовь:
12.02.2020, 08:35:22, 89641161169
Reply

Здравствуйте, я приобрела в Тае орхидею, она росла в розетке, без коры, как ее посадить дома?

Виктория:
28.08.2020, 14:31:09
Reply

Добрый день! Приобрела у вас два подростка орхидей. Один пришел в стаканчике,другой нет. Скажите как быть с пересадкой? В инструкции написано,что не раньше чем через неделю.

Надежда:
04.03.2021, 10:12:13
Reply

Добрый день! Приобрела у вашем магазине уже не один подросток орхидеек, и всеми довольна! Растут и радуют меня! Действую, согласно вложенным инструкциям и рекомендациям . Всем рекомендую Ваш магазин СПАСИИИБО!!!

Залишити коментар