Якщо ви стали володарем молодої орхідеї, або як їх ще часто називають підлітками в торф'яному стаканчику, ця стаття спеціально для вас. Ми будемо раді поділитися досвідом і підказати як з легкістю можна виростити в домашніх умовах одну з найкрасивіших і довго квітучих кімнатних рослин – орхідею фаленопсис.
Перед тим як оформляти замовлення орхідей в розмірі 1.7 радимо вивчити інформацію про розміри орхідей в нашій статті "Що таке 1.7 і 2,5".
ЗМІСТ:
Що робити в перші дні після отримання?
Догляд.
Пересадка.
Коли зацвітуть?
Що робити в перші дні після отримання орхідеї у торфі?
Дуже важливо правильно розпакувати посилку, про це ми також вже розповідали в статті "Що робити після отримання посилки". Також ознайомтеся з брошуркою по догляду, яку ми підготували саме для новачків, яку ми вкладаємо в кожну посилку. Пам'ятку краще зберегти і перевіряти себе на правильне виконання усіх вимог у догляді за молодою рослиною орхідеї.
Будь ласка, зверніть увагу, що:
Розмір рослини залежить від сорту і від віку, орхідеї не можуть бути під копірку однакового розміру з однаковою кількістю листочків і коренців. Орхідейка тільки з двома здоровими, розвиненими і дорослими листочками не вважається уцінкою.
Під час транспортування рослина може отримати незначні механічні травми листя – тріщини або злами.
Молоді орхідеї з Європи вирощуються у торфі, при надмірній волозі або ж добриві на торф-стаканчику іноді може утворюватися білий наліт або цвіль, в цьому випадку не потрібно відразу витягувати орхідею з торфу, радимо дотримуватися правил в адаптації та пересадці, які вказані нижче.
Усi молоді фаленопсиси, які вирощуються у торфі, перед пакуванням витягуються з касет, при цьому процесі коріння може травмуватися – можуть з'являються розриви і тріщини. Також, коли ми дістаємо рослину з касети, ми тримаємо рослину за стовбур, при цьому нижнє листя може пошкоджуватися, а торф може розламатися або кришиться. Тому іноді орхідеї можуть бути відправлені з розламаним торф-стаканчиком, із залишками торфу або навіть з голою кореневою.
Якщо при розпакуванні виявлена буль-яка інша проблема, яка не вказана вище, або вас щось не влаштувало, будь ласка, не проводьте ніяких маніпуляції з орхідеєю! Не потрібно нічого обрізати або відривати! Відкладіть орхідею, зробіть фото і зв'яжіться з менеджером, на площадці, де ви здійснювали замовлення (e-mail, месенджери або соціальні мережі).
Фото наших клієнтів, після отримання замовлення
Тимчасово можна залишити фаленопсиси в тому вигляді, у якому вони до вас приїхали – поставивши їх в пластикові стаканчики для зручності.
Рекомендуємо не поливати рослину відразу ж. Орхідея повинна зігрітися, якщо пересилка була в холодний період, та прийти в себе і адаптуватися до температури в новій домівці. Пам'ятайте, будь-яке транспортування – це стрес, згадайте себе після тривалої подорожі, і уявіть, що ви їдете в темній коробці без світла і достатньої кількості повітря.
Можна трохи полити на наступний день, в разі, якщо торф твердий і повністю сухий. Пам'ятайте, що торф дуже вологомісткий і досить довго залишається мокрим.
Догляд за молодим фаленопсисом
Потрібно забезпечити правильний догляд:
Температура: тепло, оптимально +20+23°C, але допустимо від +15°C до +23°C.
Освітлення: любить велику кількість розсіяного світла без потрапляння прямих палючих сонячних променів.
Полив: після просушування, поливати краще методом замочування – поставивши орхідєю в місткicть з водою на кілька годин. Дуже важливо не пересушувати молоді рослини і навіть не допускати повного висихання субстрату. Орієнтуйтеся на корені, коли вони зелені – вологи достатньо, коли сірі – орхідею потрібно полити. Якщо коріння стало тонке і зморщене – орхідея пересушена, такі рослини потрібно відпаювати поступово. Детально про полив.
Рекомендуємо пересадити молодий фаленопсіс через тиждень після отримання і легкої адаптації. Зверніть увагу, що якщо пересадка відбудеться пізніше – це не критично, пам'ятайте, що в природі орхідеї ростуть з голою кореневою на деревах.
Розмочіть торф'яний стаканчик, можна поставити фаленопсис в воду на 30 хвилин.
Зніміть сітку-стаканчик, якщо він є, деякі виробники використовують сітку, деякі – ні.
Акуратно очистіть коріння від торфу, коли торф мокрий він дуже легко знімається.
Почистіть коріння, при необхідності. Можна зняти сухий веламен, але краще залишити нитки коренів, детально про коріння. Якщо щось обрізалося, краще підсушити зрізи або обробити Максимом.
Виберіть горщик, радимо використовувати діаметром 9 см або 11 см, пам'ятайте, що молоді рослини швидко ростуть, коренева буде стрімко розвиватися. Але тут головне не переборщити, чим більше горщик, тим повільніше буде просихати субстрат в ньому, тому ми радимо підбирати горщик під розмір кореневої системи і орієнтуватися на сам розмір рослини і специфіку сорту.
Посадіть орхідею не заглиблюючи, щоб шийка була над субстратом. Порожнечі в горщику можна заповнити не сильно постукуючи по стінках горщика. Пам'ятайте, що коріння буде рости також і з шийки, тому краще залишити вільне місце зверху горщика, щоб з часом підсипати кору на корені.
Перший полив після пересадки можна проводити тільки через кілька днів, а краще і через тиждень. За цей час механічні пошкодження на коренях встигають затягнутися.
Це питання, напевно, найпопулярніше :) Тому що у фаленопсисів відсутній період спокою, цвітіння, при належному догляді, настає вже протягом 6 місяців після пересадки.
Дуже багато залежить не тільки від сприятливих умов вирощування, а й від сорту орхідеї. Деякі сорти цвітуть дуже охоче, деякі сорти більш вибагливі і потрібно почекати. У будь-якому випадку прогнозувати точні терміни неможливо, все дуже індивідуально, але для цвітіння молодого фаленопсиса підлітка потрібне хороше коріння і вегетативна маса, тоді цвітіння не змусить себе довго чекати.
Також важливо розуміти, що перше цвітіння молодої орхідеї буде саме першим, сорт може не проявити себе у всій красі, наприклад:
цвітіння буде не рясним, можуть розпуститися тільки кілька квіточок навіть у дуже рясно квітучих сортів;
розмір квітки може бути менше очікуваного, особливо в перші дні;
колір і насиченість може бути не такою яскравою, але ці фактори залежать не тільки від віку орхідеї, а й від пори року, коли орхідея цвіте. Як правило зимове цвітіння може бути блідіше, ніж літнє.
Підліток фаленопсиса може розкритися у всій красі тільки в другому або навіть третьому цвітінні, тому важливо пам'ятати, що для рясного і яскравого цвітіння орхідеї потрібно набратися сил і подорослішати.
Обрати молоді фаленопсиси в розмірі 1.7 в торфі можна в розділі Підлітки, багато сортів в наявності і під замовлення.
Сподіваємося, що ця стаття була для вас цікавою та корисною.
Будемо вдячні за репост, відгуки та доповнення в коментарях.
Якщо у вас виникнуть будь-які питання з приводу вирощування орхідей – приєднуйтесь до нашої спільноти у Facebook, наші підписники і модератори з радістю нададуть відповідь на всі ваші запитання.